Książki nowości

Nauka opowiadania dla każdego przedszkolaka

Ulubiony bohater każdego malucha, który zaczyna naukę mówienia, powraca w nowej książce autorstwa Marty Galewskiej- Kustry, pod tytułem „Pucio umie opowiadać”. Tym razem Pucio opowiada czytelnikom historię o tym, jak na świat przyszło Bobo – jego młodszy braciszek. Dziecko spotyka się ze znanymi mu już bohaterami tej serii, jak siostra Pucia Misia, jego rodzice i dziadkowie, ale poznaje też nowych m.in. ciocie i wujków.

Rośnij razem z Puciem

Piąta już książka z serii o Puciu daje dziecku niezwykłą możliwość dorastania ze swoim ulubieńcem, a rodzicom na odnalezienie odpowiedniej książki do etapu, na którym znajduje się ich dziecko. Autorka jest logopedą i pedagogiem, zatem pozycja ta jest przygotowana z wysoką starannością i pełna jest wskazówek, dotyczących tego, jak zachęcać dziecko do samodzielnego opowiadania. Maluch może wysłuchać opowieści Pucia, przeczytanej mu przez rodzica, a następnie sam opowiedzieć o swoich przeżyciach. Galewska- Kustra podsuwa pomysły na to, jak zainteresować dziecko nauką poprzez zabawę, ale podrzuca też przydatne słowa i zwroty, które pomogą zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Opowieść Pucia zaczyna się od tego, jak dowiedział się o ciąży swojej mamy, następnie mówi o swoich emocjach, o spotkaniu z dziadkami, o zakupach, jakie musieli zrobić, powitaniu nowego członka rodziny, pierwszych zabawach z nim, ale także o karmieniu czy przewijaniu noworodka. Na końcu książki znajdują się ponumerowane obrazki, według których dziecko może samodzielnie odtworzyć całą historię przedstawioną w książce. Ilustracje wykonane przez ilustratorkę Joannę Kłos są kolorowe, radosne i szczegółowe. Pomaga to rozwijać koordynację wzrokową dziecka oraz jego spostrzegawczość. Dzięki temu dzieci, które nie potrafią jeszcze same opowiadać również skorzystają z tej pozycji.

Zabawa i nauka z Puciem

„Pucio umie opowiadać” to piąta książka o przygodach sympatycznego przedszkolaka. W serii o Puciu ukazały się już:

– cztery książki duże, dla dzieci wieku od 2 do 6 lat: „Pucio uczę się mówić”, „Pucio mówi pierwsze słowa”, „Pucio i ćwiczenia z mówienia”, „Pucio na wakacjach”;

– dwie małe książeczki, dla dzieci w wieku od 0 do 2 lat: „Pucio zabawy dźwiękiem i gestem”, „Co robi Pucio?”

– puzzle i układanki: „Pucio czego brakuje?”, „Pucio co tu pasuje?”, „Pucio 3 obrazki”.

Nie tylko nauka mówienia

Seria o Puciu jest nie tylko świetną pomocą w procesie nauczania i doskonalenia mowy u najmłodszych, ale też pomaga rodzicom w poruszaniu różnych zagadnień w rozmach z dziećmi. Lektura najnowszej części „Pucio umie opowiadać”, oprócz ćwiczeń logopedycznych, jest dobrą okazją do opowiedzenia maluchom o tym, czym jest ciąża, przygotowanie dziecka na powitanie młodszego rodzeństwa, a nawet o zmianie pieluchy czy karmieniu piersią. Stanowi to o wyjątkowej wartości edukacyjnej tej książki, która traktuje małego czytelnika z dużym szacunkiem, zapoznając go z tematami, które rzadko poruszane są w literaturze dla dzieci. Autorka porusza zagadnienia społeczne w sposób dostosowany do rozwoju emocjonalnego i umysłowego czytelnika.